O naszym przedszkolu

  • Lichnowy, 6 km od Chojnic,
  • grupy max. 15 dzieci,
  • opłata 450 zł miesięcznie (w tym codziennie angielski, zaj. sportowe i rytmika),
  • wyżywienie: 12 zł dziennie (zdrowy catering),
  • czynne 7.00 - 16.30*.

Przedszkole Wiśniowy Sad położone jest na uboczu wsi Lichnowy, ok. 6 km od Chojnic. Mamy do dyspozycji część zabytkowego budynku, 2 lata temu przystosowaną do potrzeb przedszkola. Posiadamy wszystkie wymagane atesty bezpieczeństwa.

W pobliżu przedszkola jest ogród, w którym dzieci bezpiecznie spędzają czas (teren jest ogrodzony). W ogrodzie posadziliśmy wiśnie, czereśnie i jabłonki. Wiosną będziemy też uprawiać tam inne owoce i warzywa. Są altanki, huśtawki, pieńki do wspinania, malowania i majsterkowania oraz miejsce na ognisko. Będzie "pająk" do wspinania, kuchnia błotna. Będzie górka.

Niedaleko przedszkola jest niewielki zagajnik, a obok wiejski plac zabaw. Wszystkie te sprzyjające okoliczności wykorzystujemy.

Chodzimy również na piesze wycieczki wśród pobliskich pól. Na wycieczki zabieramy kanapki, mokre chusteczki i apteczkę (oraz w razie potrzeby specjalny nocniczek :).

Odbywamy również większe wycieczki do prawdziwego lasu. Współpracujemy z Zaborskim Parkiem Krajobrazowym.

Podpisujemy się pod tym, że dziecko to nie jest mały człowiek, lecz po prostu człowiek (Janusz Korczak). Mamy świadomość, że człowiek nie jest zwierzęciem, istotą czysto naturalną. Dziecko do swego rozwoju potrzebuje także kultury i samo ją tworzy. Do naszego sadu zapraszamy różnych gości na zajęcia, w tym artystów, rzemieślników, majsterkowiczów. Nastawiamy się na samodzielne robienie zabawek, ozdób i pomocy dydaktycznych 🙂 Korzystamy z z możliwości kulturalnych, które oferują pobliskie Chojnice.

Po obiadku dzieci odpoczywają przez ok. 45-60 min. na leżaczkach, oglądając książeczki lub słuchając audiobooka. W tym czasie nie muszą spać, nie muszą leżeć, same sobie wymieniają książeczki. Są proszone o zachowanie ciszy 😊.

U nas jest zdrowe jedzenie! Grupy przedszkolne liczą maksymalnie 15 dzieci.

Realizujemy przedszkolną podstawę programową MEN w oparciu o program przygotowany w Polskim Instytucie Przedszkoli Leśnych w Białymstoku „Przedszkolak w lesie”.

Opłata miesięczna za pobyt dziecka w przedszkolu: 450 zł + koszty wyżywienia. Ponadto obowiązuje bezzwrotne wpisowe w wysokości 300 zł. Obejmuje m.in. koszt adaptacji, która w naszym przedszkolu może trwać nawet 2 tygodnie.

Przedszkole jest czynne w godzinach: 7.00 – 16.30 (*po uzgodnieniu jest możliwość przyprowadzania dzieci od 6.30).

Zobacz Statut przedszkola

67418832_114014696598586_8514217651466141696_o
20191022_115804
IMG_20191219_135805
DSC_0654

Ewa Drzazgowska, doktor nauk humanistycznych, prezes Fundacji Zarzewie, tłumaczka literatury dziecięcej.

Od ponad 10 lat pracuje z dziećmi i młodzieżą w różnym wieku (w tym w wieku przedszkolnym) w ramach edukacji nieformalnej, autorka i realizatorka projektów „Ćwiczenia z myślenia”, „Moje miejsce we wszechświecie” i innych. Od 4 lat prowadzi zajęcia dla dzieci w Lichnowach.

Autorka

Nauczyciele

Andżelika Szwaracka, nauczyciel przedszkolny.  Ma licencjat z pedagogiki wczesnoszkolnej i przedszkolnej z terapią pedagogiczną. Kontynuuje studia magisterskie, podyplomowo studiuje także matematykę, szczególnie interesuję się rolą zabawy w edukacji. Ma doświadczenie w pracy przedszkolnej w oparciu o metodę Marii Montessori; w naszym przedszkolu pracuje także nad rozwijaniem kompetencji matematycznych u dzieci m.in. w oparciu o tę metodę. Lubi podróżować i chętnie uprawia sport; w przedszkolu prowadzi zajęcia sportowe dla dzieci według własnego pomysłu.

Martyna Duraj, nauczyciel przedszkolny. Studiuje pedagogikę wczesnoszkolną i przedszkolną. Przez wiele lat mieszkała w Norwegii, gdzie w praktyce zapoznała się z edukacją naturalną. Dzięki temu doświadczeniu przekonała się do pracy z dziećmi na świeżym powietrzu. Wybór jej zawodowej drogi był efektem wieloletnich poszukiwań i prób pogodzenia zawodu z pasją. Praca z dziećmi sprawia jej ogromną satysfakcję i codziennie przynosi nowe doświadczenia. W życiu kieruje się mottem: "Bądź takim człowiekiem, jakiego sam chciałbyś spotkać na swej drodze". Lubi majsterkować, podróżować, interesuje się aranżacją przestrzeni. W naszym przedszkolu prowadzi angielski, organizuje dla dzieci gry terenowe i zajęcia z majsterkowania.

 

67567204_451341985422056_4489681944761597952_n
20140914_120316