O naszym przedszkolu

  • Lichnowy, 6 km od Chojnic,
  • grupy max. 18 dzieci,
  • opłata 580 zł miesięcznie (w tym codziennie angielski, zaj. sportowe i rytmika),
  • zniżka za drugie i kolejne dziecko,
  • wyżywienie: 13 zł dziennie (zdrowy catering),
  • czynne 7.00 - 16.30*.

Przedszkole Wiśniowy Sad położone jest na uboczu wsi Lichnowy, ok. 6 km od Chojnic. Mamy do dyspozycji część zabytkowego budynku, przystosowaną do potrzeb przedszkola. Posiadamy wszystkie wymagane atesty bezpieczeństwa.

W pobliżu przedszkola jest ogród, w którym dzieci bezpiecznie spędzają czas (teren jest ogrodzony). W ogrodzie posadziliśmy wiśnie, czereśnie i jabłonki. Wiosną uprawiamy tam inne owoce i warzywa. Są altanki, huśtawki, pieńki do wspinania, malowania i majsterkowania oraz miejsce na ognisko. Mamy też kuchnię błotną.

Niedaleko przedszkola jest niewielki zagajnik, a obok wiejski plac zabaw. Wszystkie te sprzyjające okoliczności wykorzystujemy.

Chodzimy również na piesze wycieczki wśród pobliskich pól. Na wycieczki zabieramy kanapki, mokre chusteczki i apteczkę (oraz w razie potrzeby specjalny nocniczek :).

Odbywamy również większe wycieczki do prawdziwego lasu. Współpracujemy z Zaborskim Parkiem Krajobrazowym.

Podpisujemy się pod tym, że dziecko to nie jest mały człowiek, lecz po prostu człowiek (Janusz Korczak). Mamy świadomość, że człowiek nie jest zwierzęciem, istotą czysto naturalną. Dziecko do swego rozwoju potrzebuje także kultury i samo ją tworzy. Do naszego sadu zapraszamy różnych gości na zajęcia, w tym artystów, rzemieślników, majsterkowiczów. Nastawiamy się na samodzielne robienie zabawek, ozdób i pomocy dydaktycznych 🙂 Korzystamy z z możliwości kulturalnych, które oferują pobliskie Chojnice.

W naszym przedszkolu nie ma przymusu leżakowania, choć jest możliwość odpoczynku. I zdrowe jedzenie! Grupy przedszkolne liczą maksymalnie 18 dzieci.

Realizujemy przedszkolną podstawę programową MEN w oparciu o program przygotowany w Polskim Instytucie Przedszkoli Leśnych w Białymstoku „Przedszkolak w lesie”.

Opłata miesięczna za pobyt dziecka w przedszkolu: 580 zł + koszty wyżywienia. Ponadto obowiązuje bezzwrotne wpisowe w wysokości 300 zł. Obejmuje m.in. koszt adaptacji, która w naszym przedszkolu może trwać nawet 2 tygodnie. W przypadku wpisu na listę rezerwową bezzwrotne wpisowe wynosi 100 zł.

Przedszkole jest czynne w godzinach: 7.00 – 16.30 (*po uzgodnieniu jest możliwość przyprowadzania dzieci od 6.30).

Zobacz Statut przedszkola

Dokładamy staranności, aby informacje na niniejszej stronie były aktualne. Prosimy jednak informować się u Dyrektora Przedszkola. Rozstrzygające znaczenie ma jego zarządzenie oraz inne dokumenty.

67418832_114014696598586_8514217651466141696_o
20191022_115804
IMG_20191219_135805
Ewa Drzazgowska
Ewa Drzazgowska

Ewa Drzazgowska, założycielka i dyrektorka przedszkola. doktor nauk humanistycznych, prezes Fundacji Zarzewie, tłumaczka literatury dziecięcej.

Od ponad 10 lat pracuje z dziećmi i młodzieżą w różnym wieku (w tym w wieku przedszkolnym) w ramach edukacji nieformalnej, autorka i realizatorka projektów „Ćwiczenia z myślenia”, „Moje miejsce we wszechświecie” i innych. Przez wiele lat prowadziła zajęcia dla dzieci w Lichnowach.

W przedszkolu uczy języka angielskiego. Prowadzi ponadto zajęcia z psychoedukacji, filozofii i edukacji międzykulturowej.

Autorka

Nasza kadra

Monika Czapiewska – nauczyciel przedszkola, magister pedagogiki wczesnoszkolnej i przedszkolnej, pedagog z wieloletnim doświadczeniem przedszkolnym i socjoterapeutycznym. jest przekonana o konieczności zmian w edukacji przedszkolnej i wczesnoszkolnej, zainteresowana edukacją alternatywno-naturalną, metodą Montessori (ma za sobą wstępne szkolenie oraz samokształcenie w tej dziedzinie), otwarta na zmiany, niezwykle kreatywna. Prowadzi w naszym przedszkolu zajęcia tematycznie, majsterkowanie, wf i pracuje indywidualnie ze starszymi dziećmi, przede wszystkim nad czytaniem, pisaniem i kompetencjami matematycznymi. W swoje nauczanie wprowadza elementy edukacji międzykulturowej.

Kamila Piekarska – opiekuje się u nas dziećmi. pomaga się im ubierać i przebierać, pomaga w porcjowaniu posiłków, ma średnie wykształcenie i doświadczenie w opiece nad dziećmi; zainteresowana edukacją alternatywną; lubi pracować na świeżym powietrzu oraz wycieczki; jest solidna i otwarta. Bardzo spokojna, cierpliwa i lubiana przez dzieci.

Współpracują z nami:

Lucyna Wodzikowska – prowadzi u nas kodowanie; ma firmę edukacyjną PlayEdu, która oferuje grupom dziecięcym zajęcia z kodowania i programowania; jest magistrem geografii z wieloletnim doświadczeniem pedagogicznym oraz absolwentką szkoleń z nauki kodowania, programowania i robotyki w edukacji przedszkolnej i wczesnoszkolnej. Cały czas poszerza swoje umiejętności i wiedzę w tym zakresie. Prowadzi innowację pedagogiczną z kodowania bez użycia sprzętu komputerowego oraz warsztaty z robotami edukacyjnymi. Entuzjastycznie podchodzi do nauczania innowacyjnego, kreatywnego, przez zabawę oraz edukacji w nurcie STEAM.
Bierze udział w projektach krajowych i zagranicznych promujących naukę programowania oraz rozwój kompetencji cyfrowych wśród dzieci. Pisze artykuły dla czasopisma „Nauczyciel na Plus”. Jest bardzo spokojna, solidna, cierpliwa oraz pomysłowa.

Karolina Tyborska – prowadzi u nas zajęcia logopedyczne, indywidualną terapię logopedyczną oraz zajęcia sensoryczne; magister pedagogiki o specjalności logopedia z wieloletnim doświadczeniem pegagogicznym szkolnym, przedszkolnym i pozaszkolnym; otwarta na niestandardowe metody pracy i zawsze gotowa wejść w nasze niezwykłe pomysły.

Monika Czapiewska
Monika Czapiewska
Kamila Piekarska
Kamila Piekarska
Lucyna Wodzikowska
Lucyna Wodzikowska
Karolina Tyborska
Karolina Tyborska