O naszym przedszkolu

  • Lichnowy, 6 km od Chojnic,
  • grupy max. 15 dzieci,
  • opłaty 450 zł + wyżywienie,
  • czynne 7.00 - 16.30.

Przedszkole „Wiśniowy Sad” położone jest na uboczu wsi Lichnowy, ok. 6 km od Chojnic. Mamy do dyspozycji część zabytkowego budynku, 2 lata temu przystosowaną do potrzeb przedszkola. Posiadamy wszystkie wymagane atesty bezpieczeństwa.

W pobliżu przedszkola urządzamy sad, w którym dzieci bezpiecznie będą spędzać większość czasu (teren sadu będzie ogrodzony). W sadzie będziemy mieć wiśnie, czereśnie i jabłonki. Będziemy też uprawiać tam inne owoce i warzywa. Będą altanki, hamaki, huśtawki, "pająk" do wspinania, kuchnia błotna i miejsce na ognisko. Będzie górka.

W pobliżu przedszkola jest niewielki zagajnik, a obok wiejski plac zabaw. Wszystkie te sprzyjające okoliczności będziemy wykorzystywać 🙂

Będziemy również chodzić na piesze wycieczki wśród pobliskich pól. Wyposażymy się w drewniane wózki, w których mniejsze dzieci w razie zmęczenia będą mogły odpocząć.

Czasem będziemy odbywać również większe wycieczki do prawdziwego lasu. Swoją współpracę i patronat obiecał nam Zaborski Park Krajobrazowy.

Podpisujemy się pod tym, że dziecko to nie jest mały człowiek, lecz po prostu człowiek (Korczak). Mamy świadomość, że człowiek nie jest zwierzęciem, istotą czysto naturalną. Dziecko do swego rozwoju potrzebuje także kultury i samo ją tworzy. W naszym sadzie będą się odbywać warsztaty rzemieślnicze, rękodzielnicze i artystyczne. Dzieci będą same robić zabawki. Będziemy także korzystać z możliwości kulturalnych, które oferują pobliskie Chojnice.

W naszym przedszkolu nie będzie przymusu leżakowania, choć będzie taka możliwość. I będzie zdrowe jedzenie. Grupy przedszkolne będą liczyły maks. 15 dzieci.

Będziemy realizować przedszkolną podstawę programową MEN.

Opłata miesięczna za pobyt dziecka w przedszkolu: 450 zł + koszty wyżywienia.

Przedszkole będzie czynne w godzinach: 7.00 – 16.30.

Zobacz Statut przedszkola

IMG_20190319_131650
IMG_20190319_131211
DSC_0654

Ewa Drzazgowska, doktor nauk humanistycznych, prezes Fundacji Zarzewie, tłumaczka literatury dziecięcej.

Od ponad 10 lat pracuje z dziećmi i młodzieżą w różnym wieku (w tym w wieku przedszkolnym) w ramach edukacji nieformalnej, autorka i realizatorka projektów „Ćwiczenia z myślenia”, „Moje miejsce we wszechświecie” i innych. Od 4 lat prowadzi zajęcia dla dzieci w Lichnowach.

Autorka

Nauczyciele

Małgorzata Jasińska, nauczyciel przedszkolny. Ma licencjat pedagogiki wczesnoszkolnej i przedszkolnej, na tym kierunku odbywa studia magisterskie. Studiowała także anglistykę. Decyzja o podjęciu studiów pedagogicznych wiązała się z powrotem do pierwotnego planu na życie, który postanowiła zrealizować. Uważa, że w życiu najbardziej liczą się relacje oparte na empatii oraz poznanie siebie, szczególnie zrozumienie, kim chce się być i do czego dążyć. Jej pasją są konie i podróże (także kulinarne). Ma doświadczenie w prowadzeniu warsztatów outdoorowych dla dzieci i nauce angielskiego.

Andżelika Szwaracka, nauczyciel przedszkolny. Posiada licencjat pedagogiki wczesnoszkolnej i przedszkolnej z terapią pedagogiczną. Kontynuuje studia magisterskie na kierunku pedagogika Marii Montessori. Ma doświadczenie w pracy przedszkolnej w oparciu o tę metodę (w przedszkolu „Arka Noego” w Gdańsku). Od 2 lat prowadzi indywidualne korepetycje z dziećmi. Lubi podróżować i chętnie uprawia sport.

20180715_081502
67567204_451341985422056_4489681944761597952_n