Przedszkole otwarte od 11 maja!!! Jak działamy w nowych warunkach?

Ostatnie dwa wolne miejsca na wrzesień!!!

Malujemy kamienie!

11 maja spotkaliśmy się znów!!! Była duża radość i dzieci, i nauczycieli – choć pracować – ze względu na liczne obostrzenia – jest trudniej.

Naszą odpowiedzią na sytuację epidemii jest przeniesienie zajęć dydaktycznych do ogrodu!!! Zgodnie z leśną zasadą: wtedy wietrzymy nonstop 🙂 Angielski, rytmika, praca indywidualna – nie mówiąc już o zajęciach sportowych – czemu nie w ogrodzie? Dzieci fenomenalnie współpracują!!! Pisać i czytać uczymy się na płocie, liczyć na patykach 🙂 Efekty? 4-letnie dzieci potrafią napisać i odczytać już proste wyrazy. Kiedy mówimy do nich po angielsku, same z siebie powtarzają.

Kanapeczki w ogrodzie jemy po umyciu rączek (czysta woda jest w baniaku), stoliki w ogrodzie są dezynfekowane bezpiecznym dla dzieci środkiem. A przy jedzeniu czytamy 🙂

Posialiśmy też warzywa. Posadziliśmy drzewka i krzaczki owocowe. Samodzielnie wyrwana rzodkiewka lepiej smakuje 🙂

Oczywiście jest codzienna dezynfekcja i musieliśmy usunąć pluszaki. Nie ma już dotychczasowego chodzenia ze Stefanem (naszym wężem z pętelkami). Dzieci chodzą do ogrodu gęsiego. Wąska droga wąska, i za gąską gąska 🙂

Na początku czerwca dołączyła do nas 2,5-letnia Ula. Jej tata powiedział, że jeszcze nie widział tak udanej adaptacji 🙂 Od września pozostały nam 2 ostatnie wolne miejsca. Jeśli o nas myślicie, nie czekajcie. Na wszelkie pytania odpowiadamy pod numerem telefonu 516 312 603 albo mailowo: ewa_drzazgowska@o2.pl. Więcej informacji na stronie Kontakt

Leave a Comment

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *